Informace o situaci na českých hraničních přechodech

13. 05. 2020, 09:00

GLS CZ - Kurýr GLS již doručuje zásilky plynule a bez opoždění. V tuto chvíli nepředpokládáme potíže s doručováním do firem nebo uzvřených regiónů v EU

Zásilkovna - Výdejní místa jsou otevřená ve standardním režimu a přijímají hotovostní platby

29. 04. 2020, 08:00

Vláda ČR minulý týden zrušila zákaz volného pohybu osob včetně zahraničních cest. Přestože kontroly na hranicích stále platí, přeprava probíhá plynule. Nadále doporučujeme využívání České pošty nebo PPL pro zásilky v rámci ČR, jelikož kurýr GLS CZ ještě stále mívá opoždění v přepravě.

21. 04. 2020, 14:00

Vzhledem k rostoucímu počtu objednávek z e-shopů v České republice kurýr GLS CZ nestíhá plynule zpracovávat zásilky, a proto dochází i k několikadennímu zpoždění doručení. Doporučujeme použít jiné možnosti přepravy, dokud se situace u této spedice neuklidní, o čemž budeme informovat na našem blogu.


15. 04. 2020, 11:00

Situace na hranicích je v tuto chvíli klidná, nejsou žádná opoždění a přeprava zásilek probíhá plynule. Nicméně čas doručení v některých státech EU se může prodloužit z důvodu místních opatření týkajících se koronaviru.

  • Dobírky - doporučujeme předcházet zásilkám na dobírku v hotovosti. S ohledem na zdraví a bezpečí doručujících kurýrů a příjemců zásilek využijte prosím možnost předplacení Vašich objednávek.
  • GLS Česká republika - pokud příjemcem zásilky (hlavně do zahraničí) je firma, můžou vzniknout potíže s doručením - GLS předpokládá, že jsou firmy mimo provoz, proto se může stát, že takovou zásilku nedoručí. Pro ulehčení doručení využijte prosím možnost poznámky na balíku, jedné z doporučených níže:
NOT CLOSED
OPEN FOR DELIVERY
READY FOR DELIVERY

  • Zásilkovna - z důvodu uzavření některých obchodů, velká část odběrných míst Zásilkovny je mimo provoz. Před odesláním zásilky na odběrné místo proto prosíme o ověření dostupnosti vybraného odběrného místa.
  • Itálie - kvůli karanténě byly úplně uzamčeny některé regiony v severní Itálií. V souvislosti s tím není možné do těchto regionů doručovat zásilky. Balíky odeslané na PSČ uvedené na stránce níže budou do odvolání navráceny odesílateli:
https://gls-group.eu/CZ/cs/koronavirus-informace (odkaz na konci stránky - Seznam uzavřených oblastí ke stažení)

  • Osobní odběry - pokud překračujete hranici kvůli osobnímu odběru našich zásilek v Polsku, využijte pro přepravu nákladní vozidlo. Toto nařízení vyplývá z aktuálních opatření ministerstva vnitra, aktuální situaci můžete sledovat na stránce MVČR
Made by weboski