Olza Logistic – logistický partner festivalu Kino na Hranici

Olza Logistic – logistický partner festivalu Kino na Hranici

Srdečně Vás zveme k účasti na 22. Filmové přehlídce “Kino na hranici“, která bude trvat od 23. do 29. listopadu 2020. Olza Logistic je logistickým partnerem celé akce.

Z důvodu epidemie bude mít letošní ročník formu online. Přenesením této přehlídky do sítě se její účastníkům dostane nových možností. Během projekce bude možné zejména zastavit promítání a pak se k němu zase vrátit, nebo přijít o půl hodiny později a přesto projekci shlédnout od samého začátku. Tradičně nebudou chybět ani významní hosté, což se stalo již nedílnou součást festivalu. Rozhovory s autory bude možné shlédnout po projekci filmu.

Souběžně budou dostupné dva fungující projekční sály online: 1. TEATR a 2. CENTRAL (náhrada Cieszyna a Českého Těšína). Filmy budou promítány hlavně odpoledne a večer. Kalendář projekcí je dostupný na stránkách projektu, stejně jako popisy ke všem filmům, které se budou promítat celý festivalový týden.

O přehlídce

Kino na Hranici je jedním z největších filmových festivalů z Polska, Česka i Slovenska. Je to jediný filmový festival, který se již více než dvě dekády koná ve stejném městě, byť na obou stranách hranice – v polské i české části Těšína. Město rozdělené řekou Olší spojuje most Přátelství, který zároveň symbolizuje ideu festivalu. Od samého začátku, čili od roku 1999 Kino na Hranici je příležitostí, jak se vzájemně seznámit se středoevropskou kinematografií na obou stranách hranice.

Filmové projekce doprovází koncerty, výstavy, diskuze i setkání s tvůrci a také workshopy. Bohatý a originální program Kina na Hranici, a také neopakovatelná atmosféra festivalu si získaly srdce tisíců fanoušků, a byly oceněny kinematografickým prostředím a odměněny mnohými cenami.

Historie

Filmová přehlídka Kino na Granicy / Kino na Hranici se zrodila z prostředí Polsko-Česko-Slovenské Solidarity, z potřeby sbližování sousedících kultur “za řekou“. První akce v roce 1999 nabídla jedenáct českých filmů promítaných v jediném kině. Třetí ročník však již přinesl rozšíření uměleckých toulek o Slovenskou kinematografii, čtvrtá edice se rozšířila do Českého Těšína, na šesté se už objevily filmy polské a maďarské – a tak to již mělo zůstat.

Množství promítaných filmů se systematicky zvětšovalo, ve dvanáctém ročníku v roce 2010 roku se již vyšplhalo na rovnou stovku. V té době se také stabilizovala mnohými účastníky oceňována forma Festivalu: doba trvání 6 dní, nejméně 4 promítací místa po celém přeshraničním městě, nabízející více než 100 filmů, 5 koncertních událostí a mnoho jiných doprovodných akcí. Nezměněn zůstává také základ festivalu: důsledné objevování a podpora kultury nejbližších sousedů.

Máme radost, že Olza Logistic je součásti tohoto uměleckého projektu!

Další aktuality

Změny v ceníku příplatků

Ode dneška platí aktualizovaný ceník příplatků. V dokumentu byly přidány dvě nové změny. 1. Od 1.12.2020 jsme vyrovnali hodnotu příplatku za nadměrný balík pro následující

Čti dále

Sdělte nám své údaje

Budeme vás kontaktovat a zašleme vám podmínky spolupráce