Polská E-commerce překonává rekordy

Polská E-commerce překonává rekordy

14. Ledna 2021, podle E-commerce News.

Nakupování online v Polsku za minulý rok dosáhlo rekordní úrovně. I přes omezení kvůli Covidu-19 bylo Polsko jedním z nejrychleji rostoucích trhů e-commerce v Evropě.

Podle dat poskytnutých společností Statista, v hlavních kategoriích jako oblečení, spotřební elektronika, nábytek, jídlo a hračky výdaje online dosáhly 10 miliard euro. Pro e-commerce v Polsku to znamená nárůst zhruba o 25 procent oproti roku 2019.

Podíl e-commerce znatelně vzrostl

Polské noviny „Rzeczpospolita“ uvádí, že podíl e-commerce z celkové prodeje se citelně zvýšil. Uvádí rovněž několik zdrojů, které se shodnou na tom, že podíl prodeje online bude nadále stoupat, ne však stejně rychle jako doposud. “Očekávaný růst 8 procent stále není mnoho v porovnání s trhy e-commerce v Západní Evropě, kde jejich růst dosahuje 20 procent.”

Polská e-commerce: téměř 22 miliard euro v roce 2020

Minulý rok bylo v Polsku spuštěno okolo 11,000 nových online obchodů a stránek e-commerce. Dnes téměř 80 procent uživatelů internetu v Polsku nakupuje online. Zde se zatím e-commerce skládá hlavně z malých a středních firem. Jejich obrat se odhaduje na 100 miliard PLN, což je v přepočtu 22 miliard euro.

Amazon otevírá pobočku v Polsku?

Očekávaný nástup Amazonu ve východoevropské zemi by byl zajímavý pro polský průmysl e-commerce. Aktuálně zákazníci mohou nakupovat na Amazon Germany, kde je dokonce i polská jazyková verze, v zákulisí se však šeptá, že Amazon intenzivně pracuje na otevření dedikované platformy v Polsku.Zdroj: https://ecommercenews.eu/ecommerce-in-poland-breaks-records/


Další aktuality

Změny v ceníku příplatků

Ode dneška platí aktualizovaný ceník příplatků. V dokumentu byly přidány dvě nové změny. 1. Od 1.12.2020 jsme vyrovnali hodnotu příplatku za nadměrný balík pro následující

Čti dále

Sdělte nám své údaje

Budeme vás kontaktovat a zašleme vám podmínky spolupráce